ADR pro ostatní osoby (odborné školení)

Víte, že každá firma, která s nebezpečným zbožím zachází musí mít proškolené zaměstnance?

Podrobné informace

značky

Pro koho je kurz určen?

• Proškoleni musí být všichni zaměstnanci, kteří přicházejí s nebezpečným zbožím do kontaktu.
  • Nezáleží na tom, jestli jsou to např. závozníci, nebo zaměstnanci, kteří zboží balí, nakládají na vozidla, vykládají do skladu, manipulují s ním, plní plynové lahve, nebo jen administrativně odesílají. V každém z těchto případů musí pracovník znát své povinnosti podle zákona a Dohody ADR.

Nabízíme vám poradenskou službu. Co pro vás uděláme?

1. Nejdříve společně zjistíme, kdo z vašich zaměstnanců přichází do kontaktu s nebezpečnými věcmi a v jakém rozsahu. Tito zaměstnanci musí vědět, jaké jsou jejich povinnosti ze zákona. Vyhnete se tak případným nepříjemnostem ve vztahu ke svým zákazníkům, nebo pokutám při kontrolách.
  2. Podle toho, s jakými nebezpečnými věcmi zaměstnanci zachází, budou dále proškoleni o rizicích, které tyto věci představují. Například skladník, který manipuluje pouze s barvami a ředidly, musí něco vědět o hořlavých kapalinách. Naopak, plnič propan-butanových lahví by měl znát rizika, která představuje zkapalněný hořlavý plyn. Oba by pak měli být schopni v případě potřeby poskytnout první pomoc sobě i ostatním.
  3. Doporučíme vám nejvýhodnější formu školení. Pokud je vašich zaměstnanců méně než deset, vyplatí se vám je poslat do našich pravidelných kurzů s jednotnou cenou. Jestliže máte zaměstnanců více než deset, domluvíme se na školení přímo u vás ve firmě. V tomto případě účtujeme jednotnou denní sazbu 24.500 Kč.
  4. Po proškolení zaměstnance vystavíme samozřejmě osvědčení o školení. Toto osvědčení budete potřebovat v případě kontroly, nebo v případě pracovního úrazu, kdy bude pojišťovna vyžadovat doklad, že zaměstnanec absolvoval školení podle zákona. Naše osvědčení je rovnou ve třech světových jazycích pro případ, že se vaši zaměstnanci pohybují i v zahraničí.

PŘÍKLAD č. 1
Velkoobchodní sklad s barvami, 2 skladníci expedují krabice a sudy s barvami:
2 osoby na pravidelný kurz, celkem 5.800 Kč.

PŘÍKLAD č. 2
Distribuce chemických postřiků, 15 zaměstnanců balí různé nebezpečné zboží:
15 osob - školení ve firmě, celkem za den 24.500 Kč.

neplatný termín