Řidiči ADR, poradci ADR - VÝJIMKA

Dohoda ADR 2019

Máme pro vás čerstvé informace pro řidiče ADR a bezpečnostní poradce ADR, kterým v tomto krizovém období propadá průkaz/osvědčení.

Dle mezinárodní mnohostranné zvláštní dohody by měla vejít v platnost tato výjimka:

Řidičům ADR a bezpečnostním poradcům ADR, kterým končí platnost průkazu/osvědčení

v termínu 1. 3. 2020  –  1. 11. 2020, bude automaticky prodloužena platnost do 30. 11. 2020.

Průkazy ADR/osvědčení musí být obnoveny do termínu 1. 12. 2020 a to v režimu obnovy.

Úřady vám vydají nové průkazy/osvědčení platné po dobu pěti let, doba platnosti začíná dnem uplynutí platnosti předchozího průkazu/osvědčení.

V příloze najdete potvrtení této dohody od Ministerstva dopravy.

Dále na těchto webových stránkách můžete kontrolovat, které země se k této dohodě připojili.

V případě dotazů jsme vám k dispozici.

Tým školicího střediska ČESMAD BOHEMIA

Zveřejněno dne: 23. března 2020 |  Autor: Bc. Veronika Kudová, školicí a poradenské středisko

Připojené soubory