Komunikace a prezentační dovednosti - NOVINKA v nabídce školení

leadership

Regionální pracoviště ČESMAD BOHEMIA v Ústí nad Labem připravilo zajímavý seminář na téma Efektivní komunikace a prezentační dovednosti. Ptáte se, pro koho může být takový seminář zajímavý? Vzpomenete si na situaci, kdy jste měli lehké mrazení v zádech před nějakým vystoupením? Cítili jste sucho v krku nebo naopak vlhké dlaně? Selhal váš hlas na poradě? Tak PRÁVĚ PRO VÁS je tento seminář určen.

V dnešním světě je schopnost dobře komunikovat a prezentovat jedním z klíčových faktorů úspěchu, ať už v profesním nebo osobním životě. Často se setkáváme s výzvami, kdy naše myšlenky, nápady či projekty nezazní tak, jak bychom si přáli, což může vést k nedorozuměním nebo dokonce ke ztrátě příležitostí. Právě proto je důležité investovat čas a energii do zdokonalení svých komunikačních a prezentačních dovedností.

Seminář Efektivní komunikace a prezentační dovednosti pod vedením lektorky Kateřiny Veiner Babikové nabízí unikátní možnost osvojit si tyto klíčové schopnosti a dovednosti.  Lektorka je zkušenou odbornicí s dlouholetou praxí v oblasti školení komunikace a prezentačních dovedností. Svým přístupem, který kombinuje praktické tipy a zkušenosti, psychologické poznatky a osobní koučink, dokáže účastníky nejen inspirovat, ale také jim pomoci efektivně aplikovat nové poznatky v jejich každodenním životě.

Proč je efektivní komunikace důležitá?

Komunikace je základem všech mezilidských vztahů. Nezáleží na tom, zda pracujete v korporátní sféře, ve vzdělávání, podnikáte nebo jste studentem – všude se setkáváme s potřebou dobře vyjadřovat své myšlenky a porozumět druhým. Efektivní komunikace je klíčová pro:

• Budování vztahů: ať už jde o kolegy, zákazníky nebo blízké, správná komunikace podporuje vzájemné porozumění a důvěru. Dozvíte se například, co je vztahová banka a jak o ní pečovat.
  • Řešení konfliktů: zdokonalíte se v komunikaci tak, že budete případným konfliktům umět předcházet a když už konflikt nastane, budete ho umět přijímat jako příležitost.
  • Lepší spolupráci: ve světě, kde je týmová práce často klíčem k úspěchu, je schopnost efektivně spolupracovat zásadní.
  • Sebevyjádření: umět jasně a srozumitelně vyjádřit druhé straně své myšlenky, cíle a postoje. Umět být zdravě asertivní - jak v pracovním tak osobním životě.

Proč jsou prezentační dovednosti nepostradatelné?

Mnoho lidí cítí stres, když mají mluvit před větší skupinou lidí. Prezentace však nejsou jen o stání před plátnem s PowerPointem. Prezentovat můžeme v mnoha různých situacích – při poradách, na obchodních jednáních nebo i v běžných diskuzích s kolegy či klienty. Dobré prezentační dovednosti zahrnují:

• Strukturované vyjádření: naučíte se, jak správně strukturovat svůj projev, aby byl jasný, srozumitelný a pro posluchače přínosný.
  • Práce s publikem: skáte tipy, jak zaujmout a udržet pozornost posluchačů. Jak pracovat s publikem a nestát se tzv. „uspávačem hadů“
  • Překonání trémy: dostanete rady a tipy, které opravdu fungují a jsou ověřené léty praxe, jak pracovat se stresem před prezentací a ovládnout trému. Dozvíte se, jak se místo obav a strachu na prezentaci těšit.
  • Efektivní využití vizuálních pomůcek: naučíte se, jak efektivně využívat různé pomůcky při prezentacích.

Co Vám seminář přinese?

Seminář je zaměřený na praktické osvojení dovedností, které můžete ihned využít v reálných situacích. Nečeká vás jen teorie, ale především:

• Interaktivní cvičení: příležitost si nově naučené techniky vyzkoušet v bezpečném prostředí.
  • Individuální zpětná vazba: osobní přístup lektorky, která vám pomůže identifikovat vaše silné a slabé stránky a poskytne konkrétní rady na zlepšení.
  • Networking: setkáte se s lidmi, kteří mají podobné cíle a motivace, což může vést k inspirujícím diskuzím a navázání nových kontaktů.

Tento seminář je určen pro každého, kdo chce zlepšit svou schopnost komunikovat a prezentovat – ať už se chcete zlepšit v pracovních poradách, na obchodních schůzkách, při školeních, nebo jen v osobních rozhovorech. Bez ohledu na vaši výchozí úroveň vám lektorka pomůže rozvíjet vaše schopnosti tak, abyste se cítili jistější a sebevědomější.

Zdokonalíte se nejen ve svých komunikačních dovednostech, ale především získáte větší sebedůvěru, schopnost ovlivňovat své okolí a dosahovat svých cílů efektivněji. Vstupte do světa sebevědomé komunikace a prezentace – ať už pro úspěch v kariéře, nebo pro svůj vlastní osobní růst.

Rozšiřte si svoji komfortní zónu a přijďte rozvinout, co už umíte a naučit se něco nového. Nemějte už strach z komunikace, konfliktů a prezentací!

Neváhejte a přijďte investovat svůj čas do svého osobního rozvoje.

Přihlásit se můžete zde

Zveřejněno dne: 09. září 2024 |  Autor: Ing. Zdeněk Gerstner, ředitel regionálního pracoviště Ústí nad Labem